...::: ÇKYS DUYURU PANOSU :::...

Özel Sağlık Kuruluşları Yönetim Sistemi (SKYS) Teknik Destek: skys@saglik.gov.tr
Malzeme Kaynakları Yönetim Sistemi (MKYS) Teknik Destek: mkys@saglik.gov.tr

27/11/2015

Hatalı girilen tebligat bilgileri ile ilgili güncelleme yapabileceğiniz alanları anlatan görsel için tıklayınız...

12/11/2015

Genel bilgilendirmeler ve anlatımlı görseller ile kullanıcıları bilgilendirdiğimiz Facebook grubumuza ulaşmak için tıklayınız... Bu alan içerisinde kullanıcılar birbirleri arasında işleyiş ve işlemlerin yürütülmesi ile ilgili bilgi alış verişi yapabilirler. Bu bilgi alış verişi sırasında personel kişisel bilgisi (Sicil numarası, T.C. Kimlik Numarası vb.) paylaşılamaz. Yazılım Destek Sistemi yoluyla iletilmesi gereken talepler buradan iletilemez. Bu kurallar çerçevesinde yönetici arkadaşlar olarak paylaşımlarınızı onaylayacağız. Bu şekilde bilgi alış verişi sağlıklı olacaktır. Yeni başlayan kullanıcılar için en ufak bilginin bile ne kadar önemli olduğunu unutmamalıyız!

06/11/2015

Otomatik Terfi işlemleri ile ilgili birkaç bilgilendirme! Kişi kademe ilerlemesini iddia edilenin aksine hak etmemiş olabilir. Arada alınacak bir ücretsiz izin, ya da askerden sonra başlamak için tanınan 1 aylık süre dolayısıyla kademe ilerleme tarihi değişmiş olabilir. Bu kontrol Sicil Karnesi ve Terfi Fişi ekranlarından yapılabilir. Her ayın 14'ünden itibaren terfi işlemleri ?sicil grubu (H, E, DR, DT v.b.) ve sicil no? aralığı bazında ilgili terfi birimleri tarafından çalıştırılır. Yapılacak bir atlama ya da sıranın gelmemesi nedeni ile de terfi (henüz) verilmemiş olabilir. Kişinin kesinleşmemiş ya da kesinleştiği halde ayrılış başlayış yapılmamış (ya da tarihleri girilmemiş) bir atama kararı söz konusudur. Yukarıdaki kontrolleri İl Terfi yetkilisi olan personel "Terfi Fişi" ekranından yapabilmektedir.

06/11/2015

Aylıksız izin işlemi girerken "Kişinin söz konusu ücretsiz izin bilgisi girişi ile değişebilecek Terfi Hareketleri var. İlgili terfi birimine başvurunuz." uyarısı ile karşılaşan kullanıcılar için uyarının nedenini açıklayalım. Bu uyarı ile karşılaşılmasının nedeni zamanında girilmesi gereken aylıksız izin kaydının girilmemesidir. Aylıksız izin kaydı girilmeden otomatik ya da manuel olarak işlenen terfi kararları sonrasında girilmeye çalışılan kayıtlarda bu uyarıyı almaktayız. Zira girilen terfi kaydı aylıksız izin işlemini sisteme girmemiz ile değişecektir.

03/11/2015

Valilik oluru ile görevlendirilen veya Genel Sekreterlik tarafından hastanelerde görevlendirilen personellerin sisteme kayıtlarının işlenmesi zorunludur. Aksi halde ne hastanede görevlendirilen doktora MHRS randevusu açabilirsiniz ne de Valilik oluru ile gelen personele kullanıcı açabilirsiniz. Bu verilerin girilmemesi personelin özlük haklarını da ihlal etmek anlamına gelmektedir. Konuya dikkat edelim ve mesai arkadaşlarımızı bilgilendirelim!!!

14/10/2015

ÇKYS erişimi ayarları sunumu için tıklayınız...

14/10/2015

İnternet Explorer rapor dökümü ayarları sunumu için tıklayınız...

14/10/2015

Yandex Browser rapor dökümü ayarları sunumu için tıklayınız...

14/10/2015

Ek ödeme ile ilgili kılavuz için tıklayınız...