...::: ÇKYS DUYURU PANOSU :::...

Özel Sağlık Kuruluşları Yönetim Sistemi (SKYS) Teknik Destek: skys@saglik.gov.tr
Malzeme Kaynakları Yönetim Sistemi (MKYS) Teknik Destek: mkys@saglik.gov.tr

04/08/2016

667 sayılı KHK kapsamında açığa alınmış olan personel ile ilgili Emniyete pasaport iptali için yazı yazılıp yazılmadığı bilgisinin 667 KHK Personel Takip ekranından girilmesi gerekmektedir. ÇKYS de yaşanan sorunlar ile ilgili http://yazilimdestek.saglik.gov.tr/ adresindeki uygulama aracılığı ile çağrı açarak destek alabilirsiniz.

03/08/2016

Bakanlıkça veya Valilikçe 667 sayılı KHK veya FETÖ/PDY kapsamında açığa alınmamış, resmi olarak görevde olan ancak görevine gelmeyen personel için yapılacak işlemler için tıklayınız... ÇKYS de yaşanan sorunlar ile ilgili http://yazilimdestek.saglik.gov.tr/ adresindeki uygulama aracılığı ile çağrı açarak destek alabilirsiniz.

29/07/2016

667 sayılı KHK kapsamında açığa alınmış olan personel ile ilgi ÇKYS üzerinde bazı bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Detaylı duyuru için tıklayınız... ÇKYS de yaşanan sorunlar ile ilgili http://yazilimdestek.saglik.gov.tr/ adresindeki uygulama aracılığı ile çağrı açarak destek alabilirsiniz.

28/07/2016

667 Sayılı KHK gereği açığa alınan personel listesini IKYS - Atama - Raporlar - 667 KHK Gereği Açığa Alınan Personel Listesi menüsünden alabilirsiniz. Raporu Genel_Sekreter, IL_ATAMA, Atama, Buro_memuru, HSM_IL_ATM ve IL_ATM yetkisine sahip kullanıcılar görebilmektedir.

28/07/2016

667 Sayılı KHK gereği açığa alma işlemlerinin tebligat dökümünü IKYS - Atama - İşlemler - Açığa Alma menüsünden Yazı İşlemleri butonuna basarak alabilirsiniz.

26/07/2016

Önemle Duyurulur; Sicil Kayıtlarını etkileyecek sicil hareketlerinin ÇKYS 'ye hiçbir gecikmeye mahal vermeyecek şekilde zamanında girilmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesi önemle rica olunur.

25/02/2016

IKYS ve TSİM ile ilgili problemlerinizi http://yazilimdestek.saglik.gov.tr adresine üye olarak bildirebilir ya da adresteki iletilşim numarası 0 (312) 248 51 51 irtibata geçip telefon ile talep açabilirsiniz.

04/01/2016

Hizmet alımı personellerinin işlemlerini yapacak personel için ÇKYS İl yöneticileri "Özel Firma Personeli" yetkisi tanımlamaktadır!!!

06/11/2015

Aylıksız izin işlemi girerken "Kişinin söz konusu ücretsiz izin bilgisi girişi ile değişebilecek Terfi Hareketleri var. İlgili terfi birimine başvurunuz." uyarısı ile karşılaşan kullanıcılar için uyarının nedenini açıklayalım. Bu uyarı ile karşılaşılmasının nedeni zamanında girilmesi gereken aylıksız izin kaydının girilmemesidir. Aylıksız izin kaydı girilmeden otomatik ya da manuel olarak işlenen terfi kararları sonrasında girilmeye çalışılan kayıtlarda bu uyarıyı almaktayız. Zira girilen terfi kaydı aylıksız izin işlemini sisteme girmemiz ile değişecektir.

06/11/2015

Otomatik Terfi işlemleri ile ilgili birkaç bilgilendirme! Kişi kademe ilerlemesini iddia edilenin aksine hak etmemiş olabilir. Arada alınacak bir ücretsiz izin, ya da askerden sonra başlamak için tanınan 1 aylık süre dolayısıyla kademe ilerleme tarihi değişmiş olabilir. Bu kontrol Sicil Karnesi ve Terfi Fişi ekranlarından yapılabilir. Her ayın 14'ünden itibaren terfi işlemleri ?sicil grubu (H, E, DR, DT v.b.) ve sicil no? aralığı bazında ilgili terfi birimleri tarafından çalıştırılır. Yapılacak bir atlama ya da sıranın gelmemesi nedeni ile de terfi (henüz) verilmemiş olabilir. Kişinin kesinleşmemiş ya da kesinleştiği halde ayrılış başlayış yapılmamış (ya da tarihleri girilmemiş) bir atama kararı söz konusudur. Yukarıdaki kontrolleri İl Terfi yetkilisi olan personel "Terfi Fişi" ekranından yapabilmektedir.

03/11/2015

Valilik oluru ile görevlendirilen veya Genel Sekreterlik tarafından hastanelerde görevlendirilen personellerin sisteme kayıtlarının işlenmesi zorunludur. Aksi halde ne hastanede görevlendirilen doktora MHRS randevusu açabilirsiniz ne de Valilik oluru ile gelen personele kullanıcı açabilirsiniz. Bu verilerin girilmemesi personelin özlük haklarını da ihlal etmek anlamına gelmektedir. Konuya dikkat edelim ve mesai arkadaşlarımızı bilgilendirelim!!!