...::: ÇKYS DUYURU PANOSU :::...

Özel Sağlık Kuruluşları Yönetim Sistemi (SKYS) Teknik Destek: skys@saglik.gov.tr
Malzeme Kaynakları Yönetim Sistemi (MKYS) Teknik Destek: mkys@saglik.gov.tr

29/03/2016

Yetki grupları çalışması sonucu hazırlanan yetki grupları ve yapılan kontrol çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelere ÇKYS Sayfasından erişebilirsiniz!!!

08/03/2016

Eğitim materyalleri Yatırım Takip Sistemi kategorisine anlatım videoları eklenmiştir! ÇKYS/TSİM kullanıcı adı/şifre bilgileriniz ile giriş yaparak izleyebilirsiniz!!!

26/02/2016

Eğitim uygulamamıza TİS terfileri ile ilgili döküm hatası ile karşılaşan kullanıcılar için yapılması gereken işlemleri anlatan Terfi Kararı Rapor Dökümü anlatım videosu eklenmiştir!!!

25/02/2016

IKYS ve TSİM ile ilgili problemlerinizi http://yazilimdestek.saglik.gov.tr adresine üye olarak bildirebilir ya da adresteki iletilşim numarası 0 (312) 248 51 51 irtibata geçip telefon ile talep açabilirsiniz.

17/02/2016

İKYS Şube Tanımları ve Bilgi Toplama Formu Sorgulama videolarımız ÇKYS/TSİM Eğitim Web Uygulamamıza eklenmiştir. ÇKYS/TSİM Kullanıcı Adı/Şifre bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz!!!

11/02/2016

Otomatik terfi ile ilgili Yazılım Destek Sistemi üzerinden gelen talepler göz önünde bulundurularak hazırlanmış olan Otomatik terfi SSS videomuz yayınlanmıştır!!!

09/02/2016

İl ÇKYS/TSİM yöneticilerinin dikkatine!!! Yetkilendirme yaparken İl Geneli yetki gruplarını Hastane, Toplum Sağlığı Merkezi, İl Komuta Kontrol Merkezi kullanıcılarına tanımlandırıldığınız görülmüştür. Bildiğiniz üzere İl Geneli yetki grupları Hastane, Toplum Sağlığı Merkezi, İl Komuta Kontrol Merkezi kullanıcılarına tanımlanamaz! Konuya hassasiyet gösteriniz!!!

09/02/2016

Kullanıcıların dikkatine!!! ÇKYS/TSİM ile ilgili taleplerinizi Yazılım Destek Sistemi üzerinden iletmeniz gerekmektedir. Son zamanlarda kullanıcılardan ÇKYS mail grubuna mail yoluyla talep ilettiği görülmüştür. Taleplerinizin YDS üzerinden bildirilmesi için çalışma yapılmış ve mail grubumuza talep iletilmesi engellenmiştir!!!

03/02/2016

Son zamanlarda sıkça gelen Terfi onay bilgileri ile ilgili bilgilendirme videomuz ÇKYS/TSİM Eğitim Web Uygulamamıza eklenmiştir. ÇKYS/TSİM Kullanıcı Adı/Şifre bilgileriniz ile giriş yapabilir ve eğitim videolarını izleyebilirsiniz!!!

26/01/2016

Eğitim uygulamamıza DHY?li personel listesi anlatım videosu eklenmiştir!!!

19/01/2016

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GEREĞİNCE 15/01/2016 DAN GEÇERLİ OLMAK ÜZERE VERİLECEK 1 DERECE; SAĞLIK HİZMETLERİ VE AVUKATLIK HİZMETLERİ SINIFINDAKİ PERSONEL İÇİN 14 ŞUBATTAN İTİBAREN GÖNDERİLECEKTİR.

15/01/2016

Hizmetiçi eğitim girişlerinde "HİE" alanı güncelleştirmeye çalışıldığında "Alan güncellemeye karşı korunmuştur!" uyarısı ile karşılaşan kullanıcıların dikkatine!!!! Bu alan sadece hizmet alımı personel için girişe açıktır. Memur personel için bu alandan giriş yapılamaz!!!

04/01/2016

Hizmet alımı personellerinin işlemlerini yapacak personel için ÇKYS İl yöneticileri "Özel Firma Personeli" yetkisi tanımlamaktadır!!!

06/11/2015

Aylıksız izin işlemi girerken "Kişinin söz konusu ücretsiz izin bilgisi girişi ile değişebilecek Terfi Hareketleri var. İlgili terfi birimine başvurunuz." uyarısı ile karşılaşan kullanıcılar için uyarının nedenini açıklayalım. Bu uyarı ile karşılaşılmasının nedeni zamanında girilmesi gereken aylıksız izin kaydının girilmemesidir. Aylıksız izin kaydı girilmeden otomatik ya da manuel olarak işlenen terfi kararları sonrasında girilmeye çalışılan kayıtlarda bu uyarıyı almaktayız. Zira girilen terfi kaydı aylıksız izin işlemini sisteme girmemiz ile değişecektir.

06/11/2015

Otomatik Terfi işlemleri ile ilgili birkaç bilgilendirme! Kişi kademe ilerlemesini iddia edilenin aksine hak etmemiş olabilir. Arada alınacak bir ücretsiz izin, ya da askerden sonra başlamak için tanınan 1 aylık süre dolayısıyla kademe ilerleme tarihi değişmiş olabilir. Bu kontrol Sicil Karnesi ve Terfi Fişi ekranlarından yapılabilir. Her ayın 14'ünden itibaren terfi işlemleri ?sicil grubu (H, E, DR, DT v.b.) ve sicil no? aralığı bazında ilgili terfi birimleri tarafından çalıştırılır. Yapılacak bir atlama ya da sıranın gelmemesi nedeni ile de terfi (henüz) verilmemiş olabilir. Kişinin kesinleşmemiş ya da kesinleştiği halde ayrılış başlayış yapılmamış (ya da tarihleri girilmemiş) bir atama kararı söz konusudur. Yukarıdaki kontrolleri İl Terfi yetkilisi olan personel "Terfi Fişi" ekranından yapabilmektedir.

03/11/2015

Valilik oluru ile görevlendirilen veya Genel Sekreterlik tarafından hastanelerde görevlendirilen personellerin sisteme kayıtlarının işlenmesi zorunludur. Aksi halde ne hastanede görevlendirilen doktora MHRS randevusu açabilirsiniz ne de Valilik oluru ile gelen personele kullanıcı açabilirsiniz. Bu verilerin girilmemesi personelin özlük haklarını da ihlal etmek anlamına gelmektedir. Konuya dikkat edelim ve mesai arkadaşlarımızı bilgilendirelim!!!